Fixtures & Club Days - 2018

The following is a full list of club fixtures and club days for 2018 in date sequence.

To view the fixtures in calendar format, click here.

For individual league fixtures and results and results to date, as well as results from 2014 to 2017, please hover over the Fixtures & results tab above and click on the appropriate league.

 

Day

Date

Time

League

Opponents

Rinks

H/A

Fri

30-Mar

9.00

Events

Clear-up day

 

 

Sun

22-Apr

2.30

Events

D2 v D5 Friendly

6

 

Mon

23-Apr

2.30

Events

First Roll-Ups session

6

 

Sat

28-Apr

2.30

Events

Finals Day 2017

2

 

Sun

29-Apr

2.30

Events

Finals Day 2017

2

 

Mon

30-Apr

6.30

Meldreth

Steeple Morden

4

A

Tue

1-May

6.30

C.D. Div 5

Milton

4

H

Wed

2-May

2.30

Foxton

Meldreth

3

H

Wed

2-May

6.30

Bus. Hse. B

Histon

2

H

Fri

4-May

6.30

C.D. Div 2

Trumpington

4

H

Sun

6-May

2.30

Events

Open Day

 

 

Tue

8-May

6.30

Meldreth

Coton

4

A

Wed

9-May

2.30

Foxton

Comberton

3

H

Thu

10-May

6.30

Bus. Hse. A

Cottenham

2

A

Thu

10-May

6.30

Bus. Hse. B

Willingham

2

H

Fri

11-May

6.30

C.D. Div 5

Fenstanton

4

A

Sun

13-May

2.30

Friendly

Elsenham

4

H

Mon

14-May

2.30

Foxton

Barton

3

A

Tue

15-May

6.30

C.D. Div 2

Mitchell Lodge

4

A

Wed

16-May

2.30

Foxton

Newnham

3

A

Wed

16-May

6.30

Comp.

Gilbert Cup (poss.)

4

H/A

Thu

17-May

6.30

C.D. Div 5

T.W.I.

4

H

Fri

18-May

6.30

Meldreth

Great Chesterford

4

H

Mon

21-May

6.30

C.D. Div 5

City

4

A

Tue

22-May

6.30

C.D. Div 2

Great Chesterford

4

H

Wed

23-May

2.30

Foxton

Histon

3

H

Wed

23-May

6.30

Bus. Hse. A

Abbey

2

A

Thu

24-May

6.30

Meldreth

Chesterton

4

H

Fri

25-May

6.30

C.D. Div 2

Alex Beehive

4

A

Sun

27-May

2.30

Friendly

Meldreth Charity Match

6

H

Tue

29-May

6.30

C.D. Div 2

Cottenham

4

A

Wed

30-May

2.30

Foxton

Foxton

3

H

Thu

31-May

6.30

Bus. Hse. A

Abington A

2

H

Thu

31-May

6.30

Bus. Hse. B

Abington B

2

A

Fri

1-Jun

6.30

C.D. Div 2

Steeple Morden

4

H

Sun

3-Jun

2.30

Events

Play Switch Club Day

6

 

Mon

4-Jun

6.30

C.D. Div 5

Histon

4

A

Tue

5-Jun

6.30

Meldreth

Meldreth

4

A

Wed

6-Jun

2.30

Foxton

Great Shelford

3

A

Wed

6-Jun

6.30

Meldreth

Sawston B

4

H

Thu

7-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Great Chesterford

2

H

Fri

8-Jun

6.30

C.D. Div 5

Longstanton

4

A

Sun

10-Jun

2.30

Friendly

Riverain

4

A

Mon

11-Jun

2.30

Friendly

North Herts

4

H

Mon

11-Jun

6.30

Meldreth

Coton

4

H

Tue

12-Jun

6.30

C.D. Div 5

Girton

4

H

Wed

13-Jun

2.30

Foxton

Sawston B

3

H

Wed

13-Jun

6.30

Comp.

Gilbert Cup

4

H/A

Thu

14-Jun

6.30

C.D. Div 2

Newnham

4

A

Fri

15-Jun

6.30

Bus. Hse. A

Alex Beehive

2

A

Fri

15-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Post Office

2

H

Sun

17-Jun

2.30

Friendly

Willian

4

A

Mon

18-Jun

6.30

Meldreth

Newnham

4

A

Tue

19-Jun

6.30

C.D. Div 5

Needingworth

4

A

Wed

20-Jun

2.30

Foxton

Little Shelford

3

A

Wed

20-Jun

6.30

Meldreth

Girton

4

H

Thu

21-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Girton

2

A

Fri

22-Jun

6.30

Bus. Hse. A

Trumpington

2

H

Sun

24-Jun

2.30

Events

Club Competition Day

6

 

Mon

25-Jun

6.30

C.D. Div 2

Histon

4

H

Mon

25-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Great Shelford B

2

A

Tue

26-Jun

6.30

C.D. Div 5

Eternit

4

A

Wed

27-Jun

2.30

Foxton

Coton

3

A

Wed

27-Jun

6.30

C.D. Div 2

Castle Camps

4

A

Thu

28-Jun

6.30

Meldreth

T.W.I.

4

A

Fri

29-Jun

6.30

Bus. Hse. B

Coton

2

H

Sun

1-Jul

2.30

Events

Ladies v Gents

6

 

Mon

2-Jul

6.30

C.D. Div 5

City

4

H

Tue

3-Jul

6.30

C.D. Div 2

Mitchell Lodge

4

H

Wed

4-Jul

2.30

Foxton

Meldreth

3

A

Wed

4-Jul

6.30

Comp.

Gilbert Cup

4

H/A

Thu

5-Jul

6.30

Bus. Hse. A

Fulbourn

2

A

Thu

5-Jul

6.30

Bus. Hse. B

Milton

2

H

Fri

6-Jul

6.30

Meldreth

Meldreth

4

H

Mon

9-Jul

6.30

C.D. Div 2

Trumpington

4

A

Tue

10-Jul

6.30

C.D. Div 5

Histon

4

H

Wed

11-Jul

2.30

Foxton

Comberton

3

A

Wed

11-Jul

6.30

Bus. Hse. A

Cambs & Co.

2

H

Thu

12-Jul

6.30

Bus. Hse. B

City

2

A

Fri

13-Jul

6.30

C.D. Div 5

Fenstanton

4

H

Fri

13-Jul

6.30

Bus. Hse. A

Comberton

2

A

Sun

15-Jul

2.30

Friendly

Gransden

4

H

Mon

16-Jul

2.30

Friendly

North Herts

4

A

Mon

16-Jul

6.30

Meldreth

Chesterton

4

A

Wed

18-Jul

2.30

Foxton

Newnham

3

H

Wed

18-Jul

6.30

C.D. Div 2

Cottenham

4

H

Thu

19-Jul

6.30

Meldreth

T.W.I.

4

H

Fri

20-Jul

6.30

C.D. Div 5

Longstanton

4

H

Fri

20-Jul

6.30

Bus. Hse. A

Bassingbourn

2

H

Sun

22-Jul

2.30

Events

Club Triples

6

 

Mon

23-Jul

6.30

Bus. Hse. B

Great Shelford A

2

H

Tue

24-Jul

6.30

C.D. Div 2

Great Chesterford

4

A

Wed

25-Jul

2.30

Foxton

Histon

3

A

Wed

25-Jul

6.30

Comp.

Gilbert Cup

4

H/A

Thu

26-Jul

6.30

C.D. Div 5

T.W.I.

4

A

Thu

26-Jul

6.30

Bus. Hse. A

Longstanton B

2

H

Sun

29-Jul

2.30

Events

3-2-1 Club Day

6

 

Mon

30-Jul

6.30

Meldreth

Steeple Morden

4

H

Tue

31-Jul

6.30

C.D. Div 5

Girton

4

A

Wed

1-Aug

2.30

Foxton

Foxton

3

A

Wed

1-Aug

6.15

Meldreth

Girton

4

A

Thu

2-Aug

6.15

C.D. Div 2

Newnham

4

H

Fri

3-Aug

6.15

Meldreth

Great Chesterford

4

A

Sun

5-Aug

2.30

Friendly

Cambridge V.P.s

6

H

Mon

6-Aug

2.30

Foxton

Barton

3

H

Mon

6-Aug

6.15

Meldreth

Sawston B

4

A

Tue

7-Aug

6.15

C.D. Div 2

Histon

4

A

Wed

8-Aug

2.30

Foxton

Great Shelford

3

H

Thu

9-Aug

6.15

C.D. Div 5

Needingworth

4

H

Thu

9-Aug

6.15

Bus. Hse. A

Longstanton A

2

A

Fri

10-Aug

6.15

Bus. Hse. A

T.W.I.

2

H

Fri

10-Aug

6.15

Bus. Hse. B

Eternit

2

A

Mon

13-Aug

6.15

C.D. Div 5

Eternit

4

H

Tue

14-Aug

6.15

C.D. Div 2

Castle Camps

4

H

Wed

15-Aug

2.30

Foxton

Sawston B

3

A

Wed

15-Aug

6.15

Comp.

Gilbert Cup S/F

4

H/A

Thu

16-Aug

2.30

Friendly

Buntingford Ladies

2

A

Fri

17-Aug

6.15

C.D. Div 2

Steeple Morden

4

A

Mon

20-Aug

6.15

C.D. Div 5

Milton

4

A

Wed

22-Aug

2.30

Foxton

Little Shelford

3

H

Thu

23-Aug

2.30

Friendly

Royston Ladies

4

H

Fri

24-Aug

6.15

C.D. Div 2

Alex Beehive

4

H

Sun

26-Aug

10.30

Events

Open Triples

6

 

Wed

29-Aug

2.30

Foxton

Coton

3

H

Fri

31-Aug

6.15

Meldreth

Newnham

4

H

Sun

2-Sep

2.30

Comp.

Club Finals Day 1

6

 

Sun

9-Sep

2.30

Comp.

Club Finals Day 2

6

 

Wed

12-Sep

2.30

Friendly

Hertford Castle Ladies

4

H

Sat

15-Sep

11.00

Events

Fish and Chip Pairs

6

 

Melbourn Bowls Club